Meditačné techniky, ktoré vám pomôžu zmierniť úzkosť

Stres a úzkosť sú odveké problémy, ale až donedávna väčšina lekárov odporúčala meditáciu, aby pomohla liečiť tie najochromujúcejšie formy oboch.

Výskumníkom pomohla kombinácia konvenčnej múdrosti a rokov výskumu. Rovnakým spôsobom lekári zvážia iný, nemedicínsky prostriedok na zmiernenie úzkosti svojich pacientov. Meditácia Meditácia všímavosti je technika proti úzkosti, ku ktorej sa mnohí hrnú.

Zistili, že im pomáha zvládať aj mnohé iné zdravotné problémy. Jeho popularita splodila zástupy tried a štúdií po celom svete. Vyučovanie prebieha v školských triedach a kostoloch, ako aj v synagógach, nemocniciach, komunitných centrách a telocvičniach.

Spočiatku boli lekári skeptickí, že táto prastará východná prax skutočne ponúka nejaké skutočné zdravotné výhody, ako to naznačujú dôkazy. Našťastie pre všetkých sa ukazuje, že je to tak.

Štyridsaťsedem štúdií analyzovaných JAMA Internal Medicine zistilo, že meditácia môže pomôcť zmierniť úzkosť, bolesť a depresiu.

Zdá sa, že novšie štúdie naznačujú, že meditácia môže pomôcť aj pri nespavosti, nevoľnosti, kontrole hmotnosti, zneužívaní návykových látok a iných zdravotných problémoch.

Toto je nenáboženská prax, ktorá sa praktizujúcim vyučuje na ôsmich stretnutiach. Táto prax zahŕňa všímavosť pri liečbe ťažkých stavov, ako je úzkosť.

Robí to tak, že človeku pomáha sústrediť sa a dať veci do perspektívy, čo mu následne pomáha lepšie sa vyrovnať s ťažkými situáciami.

MBSR je dlhodobejšie riešenie ako lieky. Lieky liečia veci okamžite s dočasnou úľavou. Meditácia však môže byť použitá na to, aby ste sa dostali k jadru toho, čo človeka znepokojuje alebo znervózňuje.